Przejdź do treści

GEFRAN GRP-H, JEDNOFAZOWE PRZEKAŹNIKI SSR Z IO-LINK

GEFRAN GRP-H – PIERWSZY PRZEKAŹNIK PÓŁPRZEWODNIKOWY Z WYJŚCIEM IO-LINK

Gefran wprowadza GRP-H, pierwszą na rynku gamę jednofazowych przekaźników półprzewodnikowych z cyfrowym protokołem komunikacyjnym IO-Link. Seria GRP-H, będąca ewolucją serii GRS-H (należącej do innowacyjnej platformy GR dedykowanej przekaźnikom SSR), rozszerza funkcje kontroli oporu elektrycznego w ogrzewnictwie przemysłowym oraz integruje jeszcze bardziej zaawansowaną diagnostykę pozwalającą na wczesne wykrywanie wszelkich przerw w obciążeniu częściowym. GRP-Hs to pierwsze przekaźniki półprzewodnikowe o architekturze opartej na otwartym standardzie IO-Link dla czujników i elementów wykonawczych. Ponadto, podobnie jak GRS-H, charakteryzują się one solidną, ultrakompaktową konstrukcją i modułowością, zapewnioną przez zakres prądowy od 15A do 120A. Protokół IO-Link umożliwia integrację przekaźników GRP-H w architekturach automatyki oraz wymianę wielu danych, takich jak godziny pracy lub wartości szczytowe prądu i temperatury, co sprzyja konserwacji predykcyjnej. Pozwala on również na uproszczone i bezbłędne okablowanie.

Z punktu widzenia diagnostyki, seria wyróżnia się wyjątkową dokładnością w wykrywaniu częściowych przerw w obciążeniu, co gwarantuje wykrywanie częściowych przerw w obciążeniu do 1/8 całkowitego obciążenia. Jest to istotny wymóg w niektórych obszarach zastosowań, takich jak opakowania, gdzie temperatura jest podstawowym parametrem. Przekaźniki SSR GRP-H posiadają również szereg pomocniczych funkcji sterowania, od najprostszych obciążeń rezystancyjnych liniowych do obciążeń rezystancyjnych nieliniowych, takich jak lampy na podczerwień (IR) z zaawansowanymi trybami odpalania: Zero Crossing, Burst Firing, Half Single Cycle i Phase angle. Kolejnym elementem wyróżniającym serię jest funkcja Soft Start, przydatna w przypadku elementów grzejnych takich jak lampy na podczerwień, które są szczególnie wrażliwe w fazach wstępnego nagrzewania.

Nową serię uzupełnia aplikacja NFC App (Near Field Communication), dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS, umożliwiająca szybkie ustawienie głównych parametrów nawet w terenie. Wezwanie serwisu jest w ten sposób uproszczone: aplikacja pozwala odczytać konfigurację SSR i przesyła plik do serwisu, który jest w stanie go przeanalizować i ewentualnie zmodyfikować, zdalnie. Nowa wersja jest następnie wysyłana bezpośrednio do aplikacji w celu pobrania na przekaźnik, dzięki czemu zbędne stają się kable połączeniowe i oprogramowanie konfiguracyjne na komputerze. Ponadto, wśród gwarantowanych zalet jest możliwość szybkiego powielania tej samej konfiguracji na różnych przekaźnikach GRP-H bez błędów. "Wejście na rynek serii GRP-H stanowi ważny krok na naszej drodze do rozwoju skalowalnej platformy przekaźników półprzewodnikowych o coraz większej wydajności" - kontynuuje Paolo Buzzi. "Jest to platforma, która będzie dalej wzbogacana w 2022 roku i która pozwoli nam potwierdzić pozycję referencyjnego gracza w automatyce przemysłowej dzięki modułowej, kompletnej pod względem architektury i oferty opartej na danych, za pomocą standardu komunikacji IO-Link".

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu! (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran, również te wycofane z produkcji.