Przejdź do treści

GEFRAN PRZEDSTAWIA NOWĄ APLIKACJĘ DO QE1008-W

NOWA APLIKACJA DO QE1008-W

Firma Gefran ogłosiła premierę nowej aplikacji do QE1008-W, systemu do pomiaru deformacji w zastosowaniach związanych z formowaniem wtryskowym, stworzonego przez Sensormate - firmę z grupy Gefran zajmującą się rozwojem, produkcją i sprzedażą czujników przemysłowych.

QE1008-W to kompletny zestaw obejmujący czujniki deformujące, które dzięki technologii magnetycznej wciskanej są łatwe i szybkie w montażu. Jest to rozwiązanie preferowane przez wielu konstruktorów maszyn i wtryskarek do jednoczesnego pomiaru odkształceń kolumn i siły zacisku form prasy. System QE1008-W jest całkowicie bezprzewodowy, aby skutecznie spełniać potrzeby inteligentnych fabryk. Dzięki nowej aplikacji Sensormate App, dostępnej dla systemów Android, Windows i iOS, sygnały pochodzące z czujników są wykrywane w trybie bezprzewodowym przez odbiornik QE Booster. Ten ostatni jest wyposażony w interfejs Bluetooth i przesyła dane pomiarowe do komputera, smartfona lub tabletu w celu ich dalszego przetwarzania i analizy.

Aplikacja umożliwia wizualizację wartości pomiarowych dla poszczególnych czujników, a także kompensację wydłużenia krzywej 4 kolumn prasy oraz ich wartości średniej. Dane te są wykorzystywane do obliczenia maksymalnego odchylenia standardowego od średniej, a w przypadku wykrycia anomalii operator otrzymuje ostrzeżenie. Aplikacja wyświetla również siłę nacisku maszyny zarówno w kilotonach, jak i w tonach. Ponadto, system mierzy wydłużenie kolumny, co jest użyteczną wartością zapobiegającą przeciążeniu lub potencjalnym uszkodzeniom na wczesnym etapie projektowania. Oprócz wykresu do pomiarów dynamicznych, aplikacja posiada również kilka nowych funkcji, zaprojektowanych z myślą o wsparciu użytkowników i uproszczeniu procesów szybkiej archiwizacji danych poprzez eksportowanie plików w formacie CSV, co zapewnia identyfikowalną jakość.

Aplikację, dostępną w języku włoskim, angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim, a także w języku chińskim, można pobrać bezpośrednio z Google Play Store, Apple App Store i Windows App Store.