Przejdź do treści

NOWE PRZEKAŹNIKI SSR FIRMY GEFRAN – SERIA GRS i GRS-H

PRZEKAŹNIKI SSR GEFRAN:

- Gefran GRS 15/25/30/40/50/60/75/90/120A

- Gefran GRS-H 15/25/30/40/50/60/75/90/120A

OPIS

Prawidłowe zarządzanie elektrycznymi elementami grzejnymi do zastosowań związanych z ogrzewaniem przemysłowym wymaga solidnych, bezpiecznych, wolnych od zakłóceń, szybkich i diagnostycznie sprawnych styczników statycznych. Asortyment styczników statycznych GRS Gefran oraz styczników statycznych z radiatorem serii GRS-H spełnia wszystkie te wymagania, przy prądach znamionowych od 15 do 120 amperów i napięciach do 600 V AC, przy niezwykle kompaktowych wymiarach w każdym poziomie natężenia prądu. Dodatkowo w przypadku styczników serii GRS-H Gefran konstrukcja termiczna wszystkich modeli gwarantuje ciągłe zasilanie prądem znamionowym przy temperaturze otoczenia 40°C poprzez wysokosprawne radiatory wspomagane przez wentylatory dla modeli 90A i 120A. Krzywe rozpraszania pokazują, w jaki sposób można osiągnąć wyższe wartości prądu również w niższych temperaturach oraz ilustrują możliwość zamontowania różnych modeli urządzenia spakowane razem na szynie DIN. Akcesoria dla styczników GRS takie jak radiator, bezpieczniki i wentylatory są dostępne w naszej ofercie.

Serie GRS i GRS-H mogą być sterowane za pomocą sygnałów logicznych DC i AC zarządzanych za pomocą złączy wtykowych, co pozwala na szybsze i łatwiejsze podłączenie, nawet bez użycia narzędzi. Stan włączenia/wyłączenia urządzenia statycznego jest zawsze wskazywany przez zieloną diodę LED na przednim panelu, co zapewnia natychmiastowy podgląd jego działania. Co do przyłączy zasilania zarówno liniowy zacisk napięciowy dostępny w górnej części urządzenia, jak i zacisk obciążenia w dolnej części są typu "cage", który oferuje najlepsze i najbezpieczniejsze uszczelnienie nawet dla kabli o różnych przekrojach, niezależnie od tego, czy są one montowane za pomocą końcówki kablowej, czy po prostu zdejmowane.

DIAGNOSTYKA I ALARMY

Dla operatorów i konserwatorów coraz ważniejsze staje się natychmiastowe rozpoznawanie ewentualnych anomalii w systemie i ich szybkie rozwiązywanie w celu zapewnienia wydajności i rentowności maszyn i urządzeń. Serie GRS i GRS-H oferują szereg informacji diagnostycznych związanych z fizycznym wyjściem alarmowym beznapięciowym lub beznapięciowym stykiem izolowanym PNP. Alarm termiczny jest wyzwalany, gdy rozpraszanie ciepła przekroczy próg krytyczny, sygnalizując to żółtą diodą na panelu przednim, przerywając zasilanie i uruchamiając wyjście alarmowe (NO lub NC). Funkcja ta jest zawsze obecna dla poziomów natężenia prądu od 50 A do 120 A i jest dostępna jako opcja dla innych poziomów natężenia. Brak prądu pod obciążeniem (dla modeli ze sterowaniem DC) sygnalizowany jest przez czerwoną diodę na płycie czołowej oraz przez załączenie wyjścia alarmowego, a także przez brak napięcia sieciowego. Stan wyjścia alarmowego jest zapamiętywany, w obecności dodatkowego zasilania 24 V DC, alarm zostanie zapamiętany nawet w przypadku komendy OFF. Alarm jest resetowany po przywróceniu normalnych warunków pracy lub po wyłączeniu i ponownym włączeniu zasilania pomocniczego 24 V DC.

Główne cechy charakterystyczne:

- Bardzo kompaktowe wymiary od 15A do 120A
- Montaż na szynie DIN i panelu (seria GRS-H)
- Przełączanie przy zerowej zmianie napięcia
- Polecenie wejściowe z sygnału logicznego DC/AC z konektorami push-in; diody sygnalizacyjne
- Zaciski klatkowe do kabli zasilających
- Napięcie obciążenia 480V, 600V AC
- Opcja alarmu termicznego z ledem i wyjściem alarmowym
- Opcja obciążenia przerywanego z ledem i wyjściem alarmowym
- Wewnętrzne zabezpieczenie przepięciowe

Zastosowanie produktu:

- Wytłaczanie, wtrysk, rozdmuchiwanie, termoformowanie tworzyw sztucznych
- Wulkanizacja gumy
- Produkcja i polimeryzacja włókien syntetycznych
- Pakowanie i opakowywanie
- Suszarki do ceramiki i elementów budowlanych
- Elektryczne piece przemysłowe
- Zakłady przetwórstwa spożywczego
- Przemysł chemiczny i farmaceutyczny

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "KONTAKT"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefan również te wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu!