Przejdź do treści

NOWE PRZETWORNIKI POŁOŻENIA GEFRAN HYPERWAVE WPL

MAGNETOSTRYKCYJNE PRZETWORNIKI POŁOŻENIA GEFRAN WPL Z IO-Link 1.1

Gefran rozszerza asortyment bezstykowych magnetostrykcyjnych przetworników położenia Hyperwave wprowadzając na rynek serię WPL (HyperWave Profile IO-Link). Przetworniki te są wyposażone w interfejs IO-Link 1.1, który gwarantuje optymalną integrację i komunikację z nowymi architekturami w Przemyśle 4.0 stosowanymi zazwyczaj w średniej i dużej wielkości maszynach. Zakres zastosowań takich maszyn to szczególnie takie gałęzie przemysłu jak produkcja tworzyw sztucznych, produkcja i przetwórstwo aluminium, metali, drewna, ceramiki, szkła oraz szeroko pojęta branża automotive.
W komunikacie prasowym kierownik ds. marketingu czujników w firmie Gefran, Pan Edoardo Zilioli zauważa, że "Jeśli w przeszłości czujniki wysyłały tylko proste sygnały komutacyjne i pomiarowe, teraz muszą przetwarzać coraz większą ilość informacji, nawet dotyczących diagnostyki. W związku z tym seria WPL staje się idealną odpowiedzią na potrzeby producentów OEM i użytkowników końcowych poszukujących wysokowydajnych rozwiązań, które są kompatybilne z większością przemysłowych magistrali polowych".
Dzięki właściwościom ulepszonej łączności cyfrowej, inteligentne czujniki WPL wyróżniają się w szczególności zdolnością do gromadzenia większej ilości danych procesowych oraz do szybkiego i bezpiecznego przesyłania ich w trybie cyfrowym, z bitami i bajtami błędu do sprawdzenia spójności danych. Dokładna interpretacja większej ilości informacji przekłada się na konkretną korzyść dla Klienta w zakresie prewencyjnej i prognostycznej konserwacji zarówno czujnika jak i maszyny, sprzyjając zwiększeniu wydajności całego procesu. Co więcej, wymiana jest szczególnie szybka, ponieważ IO-Link Master rekonfiguruje parametry, czyniąc je odpowiednimi dla nowego czujnika. Dodatkowo, znormalizowane, łatwo dostępne na rynku i gotowe do użycia kable połączeniowe IO-Link gwarantują uproszczoną instalację. Przetworniki magnetostrykcyjne WPL są jedynymi na rynku zdolnymi do cyklicznego dostarczania danych o pozycji kursora oraz prędkości ruchu i są dostępne w wersji z 2 wyjściami SSC (Switching Signal Channel), które są przydatne do ustawiania progów sterujących lub alarmowych. Na uwagę zasługuje również pozyskiwanie przez czujniki informacji acyklicznych, ponieważ dane te są cenne dla producentów maszyn do oceny stanu użytkowania i potencjalnych awarii, a tym samym do poprawy konstrukcji kolejnych serii, a także dla użytkowników końcowych, do utrzymania maszyny w idealnych warunkach i identyfikacji przyczyn błędów w przypadku naprawy. Dokładniej mówiąc, seria WPL zapamiętuje liczbę przejechanych kilometrów i czas w ruchu, co znacznie ułatwia planowanie regularnej konserwacji (np. smarowania, wymiany uszczelek, czyszczenia). Ponadto, seria ta pozwala na rejestrację maksymalnej prędkości i przyspieszenia, w celu zidentyfikowania potencjalnych przyczyn powstawania nienormalnych wsadów, jak również najwyższej temperatury osiąganej przez maszynę. Takie działanie ma na celu optymalizację ustawień i uniknięcie zbyt wysokich temperatur, które mogłyby prowadzić do błędnych lub nieudanych odczytów kursora. Wreszcie, ten zestaw funkcji uzupełnia wykrywanie ruchu poza zasięgiem, tj. ruchu kursora poza zasięgiem roboczym z powodu utraty sygnału o zaledwie kilku milisekund, który nie może być wykryty przez PLC. Nowe czujniki z certyfikatem cULus z wyjściem IO-Link dzielą się z resztą asortymentu zaletami wynikającymi z technologii magnetostrykcyjnej Hyperwave w zakresie wzmocnienia sygnału 15 razy większego niż w tradycyjnych modelach, o rozdzielczości niższej niż 0.5µm i wysoką stabilność pomiarową, nawet w obecności różnych typowych zakłóceń pola, takich jak wstrząsy, wibracje, zakłócenia EMC i dryf termiczny.  Dzięki interfejsowi IO-Link, seria WPL jest koncentracją technologii, która wymaga ograniczonych inwestycji ze strony klienta, całkowicie zgodna z komponentami wykorzystywanymi do transdukcji sygnału analogowego lub z obwodem elektrycznym do komunikacji fieldbus.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran, również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu!