Przejdź do treści

NOWY WZMACNIACZ GEFRAN VDA-M

GRUPA GEFRAN PRZEDSTAWIA WZMACNIACZ SENSORMATE VDA-M

Opracowany przez Sensormate - firmę będącą częścią Grupy Gefran – nowy wzmacniacz VDA-M, idealnie nadaje się do stosowania we wtryskarkach z dźwigniami przegubowymi. VDA-M jest inteligentnym rozwiązaniem łączącym pomiar siły docisku, ochronę formy i monitorowanie profilu ciśnienia wnęki.

Piero Tempini (kierownik operacyjny w firmie Sensormate) opisuje najnowszy produkt Sensormate jako odpowiedź na wyzwania związane z formowaniem wtryskowym, które napotykają producenci maszyn i użytkownicy końcowi – „Z jednej strony, formy muszą być chronione przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wypraski, które nie są w pełni wyrzucane. Z drugiej strony, krzywa ciśnienia w formie musi być mierzona i optymalnie kontrolowana, aby uniknąć wadliwych wyników produkcji, takich jak tworzenie się zadziorów lub wady powierzchniowe”. Nowy, trzykanałowy wzmacniacz VDA-M realizuje funkcje, które do tej pory odbywały się za pomocą skomplikowanych pomiarów ciśnienia we wnęce poprzez czujniki montowane w formie (każdorazowo podłączane na nowo przy zmanie formy). Wspomniane funkcje mogą być realizowane za pomocą jednego czujnika zamontowanego na belce dociskowej lub przegubie, w zależności od typu maszyny. Oprócz wyjścia siły zamykania, zaawansowana elektronika wzmacniacza cyfrowego dostarcza sygnały o wysokiej rozdzielczości, specjalnie dostosowane do zastosowań w zakresie ochrony formy i monitorowania profilu ciśnienia wnęki. W formach wielogniazdowych, wzmacniacz dostarcza również integralną krzywą ciśnienia wnęki, stanowi to ważną alternatywę wymagającą niższych nakładów inwestycyjnych niż stosowanie czujników w formie, które mierzą tylko określony punkt i nie są w stanie wykryć zintegrowanego sygnału ciśnienia.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu! (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran, również te wycofane z produkcji.