Przejdź do treści

WPA-F i WRA-F – NOWE CZUJNIKI POŁOŻENIA GEFRAN

CZUJNIKI POŁOŻENIA GEFRAN SERII WPA-F i WRA-F

WPA-F i WRA-F, to pierwsze czujniki położenia z technologią magnetostrykcyjną HYPERWAVE i łącznością PROFINET®, dostępne z protokołem transmisji RT (Real-Time Ethernet) lub synchronizowanym IRT (Isochronous Real Time). Nowe przetworniki charakteryzują się możliwością jednoczesnego wykrywania pozycji i prędkości do 16 niezależnych kursorów na skoku 4000 mm, z częstotliwością aktualizacji odczytu pozycji 4kHz, czyli ponad 4000 razy na sekundę, co zapewnia precyzyjny odczyt pozycji o najwyższym stopniu powtarzalności. Wśród nowych cech modeli WPA-F i WRA-F, które posiadają certyfikat cULus, wyróżniają się funkcje diagnostyczne, które mają na celu:

- informowanie o anomaliach w systemie zasilania
- osiągnięciu temperatury poza zakresem
- nieprawidłowej parametryzacji podczas uruchamiania
- możliwej utracie komunikacji pomiędzy elektroniką, a elementem czujnikowym lub braku kursora magnetycznego w obszarze roboczym.

Wreszcie, można monitorować rzeczywisty czas pracy przetwornika oraz rzeczywistą i maksymalną osiągniętą temperaturę.

"Nowe czujniki z certyfikatem PROFINET®, z profilem Encoder vr.4.2., są wzbogacone o nowe i lepiej działające funkcje, zachowując jednocześnie zalety serii Hyperwave, która nadal wyróżnia się rozdzielczością poniżej 0,5 mikrona i bardzo niskim błędem liniowości, równym 0,01%/FS", komentuje Edoardo Zilioli, Gefran Sensors Marketing Manager. "Kolejną mocną stroną jest łatwość implementacji naszych rozwiązań: Przetworniki PROFINET® są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną kompatybilność z całą rodziną przetworników HYPERWAVE, jak również z aktualną ofertą rynkową" – kontynuuje Edoardo Zilioli.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu! (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran, również te wycofane z produkcji.