Przejdź do treści

ZARZĄDZANIE MOCĄ GEFRAN, NOWE PRODUKTY

STEROWNIKI MOCY GEFRAN SERII GPC

W perspektywie Przemysłu 4.0 i predykcyjnego utrzymania ruchu, najnowsza generacja zaawansowanych sterowników mocy GPC wyróżnia się jeszcze bardziej wydajnymi funkcjami wbudowanymi w solidne urządzenie, a jednocześnie jednymi z najbardziej kompaktowych na rynku. W szczególności, seria GPC zapewnia kompletne jedno-, dwu- lub trójfazowe rozwiązania modułowe, każde dostępne w zakresie od 40A do 600A i odpowiednie do zarządzania obciążeniami liniowymi i nieliniowymi (MoSi2, Sic, SWIR, Grafit i Transformatory) do ogrzewania elektrycznego w szerokim zakresie aplikacji przemysłowych wymagających wysokich temperatur. Należą do nich: piece próżniowe, hartowanie szkła, autoklawy do szkła laminowanego lub materiałów kompozytowych oraz piece do aluminium. piece do aluminium. Sterowniki GPC Power są wyposażone w łatwo wymienialne bezpieczniki i posiadają w pełni konfigurowalne analogowe i cyfrowe wejścia/wyjścia do retransmisji zmiennych procesowych i raportowania stanów alarmowych do systemów sterowania. Ponadto, zgodnie z cyfrową technologią połączeń wymaganą przez inteligentne fabryki, te sterowniki mocy są w stanie komunikować się z najbardziej znanymi magistralami polowymi, takimi jak EtherCAT, Ethernet/IP, Modbus TCP, Modbus RTU, ProfiNET, Profibus DP i CANopen. Dodatkowo, certyfikat ODVA (Ethernet/IP) jest gwarancją bezpiecznej integracji.

Dodatkowo zintegrowane są funkcje diagnostyczne: trójfazowe sterowniki mocy są zaprojektowane z co najmniej 12 wbudowanymi termoparami, z których 6 jest umieszczonych w pobliżu zacisków linii i obciążenia w celu identyfikacji przegrzania związanego z ich nieprawidłowym zamknięciem lub poluzowaniem podczas użytkowania. Takie sytuacje zdarzają się często i mogą powodować iskrzenie, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach pożar. Dodatkowo zainstalowano 3 dodatkowe czujniki mierzące temperaturę powietrza chłodzącego w celu weryfikacji jego rzeczywistej wydajności i zgłaszania jej spadku spowodowanego np. zatkaniem filtrów przeciwpyłowych. Wreszcie, szczególną uwagę poświęcono projektowi mechanicznemu: efekt końcowy gwarantuje wyjątkową elastyczność w podłączeniu zasilania, którą można osiągnąć poprzez zastosowanie dowolnych miedzianych prętów, podwójnych lub pojedynczych kabli dzięki prostemu adapterowi.

JEDNOSTKI GEFRAN SERII GSLM DO ZARZĄDZANIA ENERGIĄ DLA OBCIĄŻEŃ ELEKTYRCZNYCH

Inteligentne zarządzanie obciążeniami elektrycznymi zostało natomiast powierzone nowemu GSLM: w połączeniu z kontrolerami mocy, rozwiązania te są w stanie koordynować sekwencję odpalania rezystancji grzewczych, w celu uniknięcia nakładania się i utrzymania całkowitego zużycia energii poniżej ustawionego progu. W przypadku konieczności jednoczesnego uruchomienia kilku stref grzewczych w zakładzie obróbki cieplnej z wieloma piecami o dużej mocy, może wystąpić znaczny szczyt zapotrzebowania na energię elektryczną" - mówi Paolo Buzzi, Product Marketing Manager Controllers & Power Controllers w firmie Gefran i dodaje: "Taki stan, poza skutkami ekonomicznymi w przypadku zastosowania dodatkowych opłat za szczytowe zużycie energii, może również spowodować przekroczenie limitu bezpieczeństwa, z potencjalną interwencją zabezpieczeń i w konsekwencji zatrzymaniem procesu produkcyjnego. Z tego powodu" - podsumowuje - "wraz z wprowadzeniem na rynek sterowników mocy GPC, wprowadzamy na rynek serię GSLM, której celem jest inteligentne zarządzanie energią, które umożliwia użytkownikom i dostawcom efektywne wykorzystanie energii dostarczanej przez sieć dystrybucyjną".

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu! (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran, również te wycofane z produkcji.