Przejdź do treści

GEFRAN G-VISION – NOWY MULTIDOTYKOWY TERMINAL HMI

GEFRAN G-VISION – NOWY, WYSOKOWYDAJNY, MULTIDOTYKOWY TERMINAL HMI

Gefran wykonuje kolejny skok w przyszłość Smart Connected Factories, gdzie technologie HMI przetwarzają procesy cyfrowo i umożliwiają ludziom podejmowanie bezpieczniejszych, pewniejszych i szybszych decyzji. Paradygmat 4.0 wymaga prostych i skutecznych zaawansowanych interfejsów, które pozwalają operatorowi zarządzać systemami produkcyjnymi, które są coraz bardziej połączone i zintegrowane z wieloma urządzeniami. Dlatego Gefran prezentuje G-Vision, nową platformę pojemnościowych paneli PC z multitouch, certyfikowaną przez UL, ze zintegrowanym serwerem WWW i łącznością 4.0.

G-Vision posiada szeroką gamę jasnych, panoramicznych wyświetlaczy TFT LED, odpowiednich dla każdego środowiska pracy, od 7 do 21,5 cala z szerokim kątem widzenia. Rozwiązanie pozwala na tworzenie skalowalnych stron (responsywnych w rozmiarze), a dzięki zintegrowanemu serwerowi WWW, dostępnych z każdego miejsca, nawet poprzez chmurę. System operacyjny Linux w połączeniu z 64-bitowymi procesorami RISC quad core - 1,6GHz gwarantuje wysoką wydajność zintegrowanych bibliotek graficznych oraz umożliwia korzystanie z licznych pluginów i widgetów, takich jak przeglądarki HTML, PDF i wideo, a także możliwość tworzenia i drukowania raportów.

Łączność G-Vision zapewnia komunikację ze wszystkimi głównymi protokołami fieldbus (EtherCAT, ProfiNET, Ethernet IP, Modbus TCP, CANopen, Modbus RTU) i jest zgodna z Industry 4.0 dzięki protokołom MQTT, OPC-UA i SQL, przy czym ten ostatni jest przydatny w projektach kompatybilności wstecznej. Ponadto, dzięki integracji Node-RED, produkt ten jest również gotowy na IIoT.

G-Vision jest zarządzany w ramach GF Project VX, IDE (Integrated Development Environment) rodzin produktów automatyki Gefran, które pozwala producentom OEM i integratorom systemów na przenoszenie stron z poprzednich aplikacji, wzbogacając je o zaawansowane elementy graficzne, lub na ich implementację od podstaw poprzez nowe graficzne środowisko programistyczne dla HMI GF_Designer HD.

Instalacja G-Vision możliwa jest zarówno w wersji podtynkowej, w szafie, jak i w pełnej wersji IP67 z montażem na rurze lub VESA, idealnym do instalacji w miejscach krytycznych. W zakresie łączności fizycznej model G-Vision 67 posiada port Ethernet 10/100 PoE (Power-over-Ethernet), który zapewnia maksymalną prostotę podłączenia przy użyciu standardowego okablowania CAT5. Ponadto do dyspozycji jest łączność Wi-Fi, która ułatwia integrację urządzenia oraz NFC, która umożliwia rozszerzenie zastosowań. Bezpieczeństwo cybernetyczne jest zapewnione dzięki zintegrowanemu firewallowi, który umożliwia segmentację sieci oraz funkcji NAT (Network Address Translation).

"Zapotrzebowanie na rozwiązania HMI na liniach produkcyjnych jest coraz większe. Istnieją w szczególności dwa pojawiające się trendy technologiczne: dostępność zintegrowanego serwera webowego oraz tworzenie stron w formacie HTML dla maksymalnej kompatybilności z różnymi urządzeniami, aby umożliwić skokowy wzrost wydajności w zarządzaniu produkcją i utrzymaniu ruchu" stwierdza Lorenzo Taraborelli, Kierownik Produktu Automatyki Programowalnej w firmie Gefran. "W tym sensie, nowe terminale G-Vision odpowiadają na wymagania nowoczesnej architektury, jeśli chodzi o możliwości połączeń z systemami zewnętrznymi w celu ułatwienia komunikacji maszyna-maszyna i udostępnienia danych i informacji operatorom, nadzorcom i kierownikom produkcji szybko, w sposób bezpieczny i szczegółowy. W ciągu najbliższych kilku miesięcy pojawi się również możliwość, poprzez licencję, umożliwienia wykonywania kodu PLC, pozwalając na opracowywanie logiki bezpośrednio na panelu."

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu! (adresy dostępne w zakładce "Kontakt").