Przejdź do treści

GEFRAN KS-I NOWY PRZETWORNIK CIŚNIENIA Z IO-Link

GEFRAN KS-I - NOWA PRZEMYSŁOWA SONDA CIŚNIENIA Z IO-Link

Gefran rozszerza swoją ofertę rozwiązań dedykowanych Przemysłowi 4.0, prezentując nowy przetwornik ciśnienia KS-I, wyposażony w wyjście cyfrowe IO-Link 1.1 i zaawansowane
funkcje diagnostyczne.

Zaawansowana komunikacja na poziomie pola to nie problem dla przetworników z rodziny KS. Dzięki elementowi czułemu wykonanemu w autorskiej technologii osadzania folii na stalowej membranie, gwarantują znaczną odporność na mechaniczne wstrząsy i wibracje oraz są odporne na szumy elektromagnetyczne. Ponadto, stopień ochrony IP67 sprawia, że cała seria nadaje się szczególnie do szerokiego zakresu zastosowań hydraulicznych i pneumatycznych.

Jedną z głównych innowacji modeli KS-I jest możliwość pomiaru zarówno ciśnienia, jak i temperatury, z częstotliwością próbkowania 1000 razy na sekundę. Sondy KS-I są w stanie komunikować się z IO-Link Master z prędkością COM3 równą 230,4 Kbaud, najwyższą dostępną w komunikacji IO-Link. Rozszerzona łączność umożliwia rejestrację licznych informacji acyklicznych, takich jak maksymalne wartości ciśnienia i temperatury, osiągnięte szczyty oraz liczba godzin pracy. Są one niezbędne dla konserwacji predykcyjnej, z perspektywy Przemysłu 4.0.

W odniesieniu do danych cyklicznych szczególne znaczenie ma obecność dwóch kanałów sygnałów logiki przełączania SSC, które można szczegółowo sparametryzować oraz dwóch wyjść fizycznych SIO. Ponadto czujniki są dostępne dla zakresów pomiarowych od 4 barów do 1000 barów, z dokładnością <±0,5%FS, z uwzględnieniem nieliniowości, histerezy, powtarzalności oraz przesunięcia zera i pełnej skali. Ponadto, rozszerzony zakres temperatur procesowych od -40°C do +125°C, zapewnia doskonałą stabilność w kompensowanym polu.

"Gefran wzmacnia portfolio rozwiązań IO-Link, aby zdigitalizować dane gromadzone na poziomie pola i ułatwić klientom przejście do Data Driven Company" - komentuje Edoardo Zilioli, kierownik ds. marketingu czujników firmy Gefran. "Sektor automatyki coraz częściej żyje inteligentnymi procesami produkcyjnymi. W tym kontekście czujniki są powołane do zapewnienia jakościowo dokładniejszych pomiarów, w celu optymalizacji wydajności i zapobiegać ewentualnym błędom". Przemysłowa sonda ciśnieniowa KS-I spełnia te wymagania, zarówno pod względem wysokiej dokładności pomiaru, jak i integracji ze wszystkimi poziomami automatyki fabrycznej".

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu!