Przejdź do treści

GEFRAN PREZENTUJE SYSTEM IN-4000 SET

UPROSZCZONA REGULACJA WE WTRYSKARKACH, GEFRAN PREZENTUJE NOWY IN-4000 SET

Gefran wraz z Sensormate (firmą z Grupy Gefran specjalizującą się w pomiarach siły na wtryskarkach, odlewniach ciśnieniowych i prasach przemysłowych) prezentuje innowacyjne zintegrowane rozwiązanie IN-4000 SET do pomiaru ciśnienia wtrysku i siły nacisku dyszy, upraszczające konserwację i regulację wtryskarek do tworzyw sztucznych. Piero Tempini, dyrektor generalny Sensormate komentuje: "W formowaniu wtryskowym szybko rośnie zastosowanie maszyn elektrycznych i hybrydowych, ponieważ w porównaniu z typami hydraulicznymi pracują one z większą prędkością, precyzją i powtarzalnością, zapewniając jednocześnie oszczędność energii do 70%. Kontrola zarówno ciśnienia wtrysku, jak i siły kontaktu dyszy z formą, które są głównymi zmiennymi w procesie, a także regulacja z absolutną precyzją i punktualnie, jest naprawdę ważna, aby w pełni czerpać korzyści i zapewnić stałą jakość i niezawodność produkcji. Przy obecnych metodach ciśnienie wtrysku jest mierzone pośrednio podczas pracy i jest określane poprzez odpowiednią konwersję w systemie sterowania. Stosowane do tego celu czujniki siły, takie jak membranowe czujniki wagowe w napędach elektrycznych lub czujniki ciśnienia w napędach hydraulicznych, muszą być regularnie porównywane z rzeczywistym ciśnieniem wtrysku. Ponadto, w razie potrzeby, muszą być korygowane za pomocą odpowiednich parametrów, co jest ogromną stratą czasu i zasobów" - podsumowuje Tempini. Z tego powodu zespół badawczo-rozwojowy firmy Gefran, ściśle współpracując z głównymi producentami wtryskarek do tworzyw sztucznych, udoskonalił system IN-4000 SET typu plug-and-play, składający się z kompaktowych czujników, adapterów magnetycznych i jednostki wyświetlającej do bezpośredniego pomiaru ciśnienia (IN Sensor) i siły nacisku dyszy (DAK Sensor). Sondy można łatwo montować pojedynczo lub razem za pomocą mocowań magnetycznych pomiędzy formą wtryskową a dyszą wtryskową. Główną zaletą jest czas potrzebny na instalację, pomiar i demontaż: jest on łatwy do wykonania przez jednego operatora, co znacznie skraca czas do 30-60 minut w porównaniu do kilku godzin.

Czujnik ciśnienia dyszy IN Sensor

Czujnik IN Sensor firmy Gefran, wykonany z wysokiej jakości stali, mierzy ciśnienie wtrysku w pobliżu dyszy do 4000 barów przy temperaturze topnienia do 400°C. Dzięki taśmie grzewczej czujnik IN Sensor może osiągnąć temperaturę 230°C, co zapewnia, że stopiony materiał w komorze stożkowej pozostaje płynny. Płyta izolacyjna pomiędzy czujnikiem a adapterem magnetycznym umożliwia termiczne odprzężenie części maszyny, co skutkuje równomiernym rozkładem temperatury sprzyjającym wysokiej dokładności pomiaru. Opcjonalna grzałka czujnika jest szczególnie interesująca w przypadku pomiarów wielostrzałowych przy różnych poziomach ciśnienia wtrysku, na przykład 500, 1000, 1500 i 2000 barów.

Pomiar siły nacisku dyszy

Do normalnego, precyzyjnego i powtarzalnego pomiaru siły nacisku dyszy w nowoczesnych, w pełni elektrycznych wtryskarkach, firma Gefran oferuje solidny i łatwy w obsłudze czujnik DAK.

Jednostka wyświetlająca dla czujników wymiennych

Jednostka wyświetlacza Gefran, z ustawionym regulatorem temperatury i wskaźnikiem ciśnienia, jest podłączona zarówno do czujników IN i DAK, jak i do taśmy grzejnej. Użytkownik może zmieniać pomiędzy tymi dwoma modelami za pomocą prostego przełącznika.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran również te już wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu! (adresy dostępne w zakładce "Kontakt"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran, również te wycofane z produkcji