Przejdź do treści

REGULATORY GEFRAN W PRZEMYŚLE 4.0

REGULATORY GEFRAN DLA PRZEMYSŁU 4.0:

- Gefran 650/1250/1350

- Gefran 850/1650/1850

- Gefran 2850T/3850T

OPIS

Firma Gefran dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu w dostarczaniu przyrządów odpowiedzialnych za sterowanie procesami oraz nieustannemu rozwojowi i intensywnemu programowi badań jest w stanie zaoferować szereg produktów i rozwiązań dla aplikacji wymagających bezpiecznego i precyzyjnego sterowania PID. Szeroka gama produktów spełnia wszystkie niezbędne wymagania dzisiejszego sektora przemysłowego dzięki skalowalności funkcji i wydajności konkretnych urządzeń. Gefran kładzie ogromny nacisk na niezawodność urządzeń oraz łatwość i prostotę obsługi, aby maksymalnie ułatwić konfigurację systemów oraz komunikację człowiek-maszyna. Najnowsze modele regulatorów PID Gefran 2850T i Gefran 3850T posiadające wyświetlacze dotykowe LCD, dostarczają przejrzystych i natychmiastowych informacji o stanie zachodzącego procesu, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i kontrolę nad aplikacją. Modele regulatorów Gefran to nie tylko regulacja PID, ale również zdalna diagnostyka, zintegrowana logika sterowania, zliczanie energii, łączność i zdalna diagnostyka, a także konserwacja predykcyjna. Wymienione funkcje jak i wiele pozostałych, pozwalają na wewnętrzną komunikację urządzeń automatyki, które opierając swoje działania na dostępnych danych procesowych mogą podejmować niezależne działania. Najnowsze rozwiązania wśród regulatorów Gefran zaspokajają potrzeby w zakresie łączności, pozyskiwania danych i monitorowania będące nieodzowną częścią Przemysłu 4.0.

W szerokiej gamie regulatorów firma Gefran posiada trzy linie produktów dedykowane do Przemysłu 4.0. Pierwszą są z nich regulatory temperatury Gefran 650, Gefran 1250 oraz Gefran 1350. Produkty te, należą do rodziny regulatorów Value i charakteryzują się interfejsem operatora z szerokim wyświetlaczem LCD z możliwością dostosowania do potrzeb użytkownika. Zaawansowana konfiguracja, tworzenie receptur pracy czy aktualizacje firmware'u mogą być realizowane za pomocą komputera PC i oprogramowania GF_eXpress, nawet bez konieczności zasilania sterowników. Dla wspomnianych produktów Gefran przewidział możliwość zmiany kolorów panelów czołowych wraz z logo. Regulatory Gefran 650/1250/1350 dostępne w wymiarach odpowiednio 1/16, 1/8, 1/4 DIN wyposażone są poniższe funkcje:

- 16 funkcjonalnych bloków aplikacyjnych
- timery, programatory wartości zadanych i algorytmy do sterowania zaworami silnikowymi
- konfigurowalne uniwersalne wejście dla termopar, czujników termorezystancyjnych i z wejściem liniowym
- wejście od zdalnej wartości zadanej
- do dwóch wejść TA dla diagnostyki obciążenia przerywanego
- czas próbkowania 60ms
- izolowane wyjścia analogowe, przekaźnikowe, logiczne

Regulatory Gefran 650/1250/1350 są dedykowane do sterowania piecami przemysłowymi, obróbki cieplnej, suszarek przemysłowych, obsługi autoklaw oraz aplikacji do obsługi szybko zgrzewalnych opakowań. Kompatybilność z aplikacjami Przemysłu 4.0 zapewniają takie funkcje regulatorów jak czujniki zwarcia, otwarcia lub złego połączenia, liczniki manewrowe siłowników z nastawnymi progami dla konserwacji zapobiegawczej, mierniki zużycia w kWh z wielkościami alarmowymi w zużyciu średnim i ogólnym czy też ciągły pomiar temperatury wewnątrz urządzenia.

Podobne wymagania spełniają również regulatory z podwójną pętlą serii 850/1650/1850 (1/16, 1/8, 1/4 DIN) Gefran należące do rodziny Performance. Doskonałą funkcjonalność zapewnia interfejs operatora z dużym, w pełni konfigurowalnym ekranem LCD z przewijanymi komunikatami diagnostycznymi oraz łatwy kreator kopiuj/wklej parametrów nawet bez zasilania. Bliźniacze funkcje jak w przypadku regulatorów serii Gefran 650/ 1250/ 1350 plus 8 matematycznych bloków aplikacyjnych, 32 funkcjonalnych bloków aplikacyjnych czy też zróżnicowane poziomy haseł sprawiają, że sterowniki te sprawdzą się idealnie w takich systemach jak:

- piece przemysłowe do obróbki cieplnej, zakłady metalurgiczne
- piece wysokotemperaturowe
- piece do wypalania ceramiki i metali szlachetnych
- piece próżniowe z elementami grafitowymi
- równomierna kontrola temperatury w kalandrach
- elektrownie parowe oraz obróbka-spawanie rur w branży oil & gas

Kolejną grupą produktów w grupie regulatorów skierowaną do użytkowników kierujących rozwój swoich przedsiębiorstw w przyszłość Przemysłu 4.0 są najbardziej zaawansowane sterowniki wielofunkcyjne Gefran serii 2850T oraz 3850T. Kontrolery te są wyposażone odpowiednio w 3,5" i 7,0" kolorowe i dotykowe wyświetlacze umożliwiające operatorowi szybkie i łatwe zarządzanie działaniem i parametrami kontrolera. Dodatkowo dostęp do głównych funkcji jest ułatwiony dzięki 6 przyciskom funkcyjnym, w tym jeden z nich jest dowolnie konfigurowalny co umożliwia dostosowanie go do własnych potrzeb. Na tle pozostałych regulatorów z rodziny Value i Performance sterowniki Gefran 2850T oraz 3850T wyróżniają się dodatkową funkcjonalnością dzięki zaimplementowaniu zaawansowanych opcji. Pierwszą z nich jest GETview, która umożliwia tworzenie zoptymalizowanych interfejsów graficznych do sterowania maszynami, w czym na pewno pomogą dostępne biblioteki symboli graficznych. Symbole te można ustawiać i przypisywać do zmiennych sterownika. Poza tym niestandardowe ustawienia mogą być umiejscowione bezpośrednio na wyświetlaczu co wyklucza konieczność korzystania z komputera lub zewnętrznego oprogramowania. Kolejną opcją czyniącą sterowniki Gefran serii 2850T oraz 3850T najwszechstronniejszymi urządzeniami tego typu w gamie marki Gefran jest funkcja GETlogic. Sprawia ona, że dostępne operatory logiczne (ang. AND, OR, Timer, Counter) pozwalają na tworzenie własnych sekwencji logicznych zintegrowanych z PID. Dodatkowo ustawialne funkcje matematyczne mogą być wykorzystywane w połączeniu z danymi procesowymi jako kanały analogowe i wirtualne do zarządzania np. sterowaniem proporcjonalnym lub niestandardowymi formułami matematycznymi. Z kolei funkcja sterownika wielopętlowego umożliwia sterowanie do 8 lub 16 w pełni ustawialnych regulatorów PID. Każdy z nich może być sterować pojedynczą pętlą, zaworem i może być podłączony do programatora profilu lub pełnić rolę sterownika kaskadowego. Strojenia dokonuje się za pomocą zaawansowanych algorytmów, dzięki czemu unika się przekraczania ustalonych limitów czy niestabilnej kontroli procesu w aplikacjach szybkiego ruchu czy procesów z krytycznymi stanami temperatury. Inne funkcje zawarte w obu sterownikach to jeszcze programatorów wartości zadanych pozwalający na ustawienie programów do zarządzania cyklami obróbki cieplnej oraz funkcja Data Logger, która w połączeniu z zegarem rzeczywistym (RTC, ładowalny bateria bufora zegara) umożliwia zapisywanie danych procesowych czy też sygnałów IN/OUT i stanów alarmowych.

Dowiedz się więcej o naszej ofercie, odwiedzając zakładki „PRODUKTY”. Jeśli szukany przez Ciebie produkt nie znajduje się na naszej stronie internetowej lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami pod adresem zapytania@gefran.pl lub zasięgnij informacji bezpośrednio w naszych oddziałach (adresy dostępne w zakładce "KONTAKT"). Jesteśmy w stanie dostarczyć Państwu wszystkie produkty Gefran, również te wycofane z produkcji. Zapraszamy do kontaktu!