Przejdź do treści

SERIA GRS-H: NOWE PRZKAŹNIKI PÓŁPRZEWODNIKOWE O BARDZO ZWARTEJ KONSTRUKCJI

GEFRAN SERIA GRS-H: NOWE JEDNOFAZOWE PRZEKAŹNIKI SSR

Oficjalny debiut przekaźników półprzewodnikowych jednofazowych GRS-H ze zintegrowaną diagnostyką firmy Gefran do kontroli oporów elektrycznych w ciepłownictwie przemysłowym. Nowe przekaźniki półprzewodnikowe, dostępne w zakresie prądów od 15A do 120A, wyróżniają się wyjątkowo zwartą i bardzo wytrzymałą konstrukcją, a także estetycznymi detalami, mającymi na celu uczynienie wszystkich rozwiązań firmy Gefran rozpoznawalnymi wśród innych paneli elektrycznych.

Seria ta została stworzona z myślą o zastosowaniach grzewczych, między innymi: liniach do wytłaczania i formowania wtryskowego tworzyw sztucznych, maszynach pakujących, instalacjach do obróbki termicznej szkła lub w przemyśle spożywczym, procesach suszenia i komorach klimatycznych. W tym kontekście wykrywanie w odpowiednim czasie przerwania obciążenia lub innych potencjalnych awarii pętli sterowania pozwala zarówno zminimalizować czas przestoju maszyny, jak i ograniczyć ilość odpadów, które powodowałyby wyższe koszty przeróbki. W tym sensie, oprócz przełączania ZC (Zero Crossing), które jest przydatne do kontroli elektrycznych obciążeń rezystancyjnych i redukcji zakłóceń EMS, seria GRS-H integruje funkcje diagnostyczne, jak również alarm przekroczenia temperatury lub przerwania obciążenia.

Funkcje te, które są dostępne dla wszystkich modeli, gwarantują maksymalną wydajność produkcji. Ponadto, tryb przełączania ZC (Zero Crossing), zapewniony przez system sterowania lub regulator temperatury PID, jest dostarczany jako sygnał cyfrowy o napięciu 6...32 Vdc lub 20...260 Vac/Vdc, co pozwala na zastosowanie urządzenia w dowolnym rozwiązaniu automatyki przemysłowej. Dokładna i sprawna konstrukcja rozpraszaczy pozwala na zamontowanie kilku przekaźników GRS-H blisko siebie. Ponadto, odnosząc się do krzywej rozpraszania można dodatkowo ocenić odległość instalacji, aby zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca w panelu. Ponadto, modele od 90A do 120A wyposażone są w wentylator chłodzący, który może być dostarczany bezpośrednio przez moduł, bez konieczności stosowania dodatkowych zewnętrznych przewodów napinających. W tym przypadku wentylator włącza się tylko w przypadku nadmiernej temperatury, co sprzyja dłuższej średniej żywotności i mniejszej liczbie czynności konserwacyjnych. Kolejną zaletą tej serii jest nowa technologia połączeń wtykowych, która pozwala na okablowanie sygnałów sterujących bez użycia śrubokręta, co dodatkowo wydłuża czas instalacji.